Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  40-160 Katowice, al. Korfantego 51

Rafał B. Kirsch adwokat, mediator

Adwokat Rafał KirchJestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek prawo) oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek politologia).

W trakcie studiów byłem uczestnikiem programu Erasmus na Wydziale Prawa Univrsidad de Valladolid oraz zdobywałem pierwsze doświadczenia pracy prawnika odbywając liczne praktyki w renomowanych kancelariach adwokackich.

Z sukcesem ukończyłem również aplikację komorniczą, co rozszerzyło moją wiedzę dotyczącą postępowania egzekucyjnego, dzięki czemu doradzam Klientom jak skutecznie dochodzić swoich wierzytelności.

Od 2017 r., stale współpracuje z Kancelarią Adwokacką Pirożek & Pirożek z siedzibą w Katowicach.

Aktualne umiejętnie łącze praktykę adwokacką z pracą naukową – otwarty przewód doktorski  z pracą pt. ,,Charakter prawny powództwa opozycyjnego (840 k.p.c.)”.

Wyróżniam się elastycznym podejściem do Klienta, wieloletnim doświadczeniem oraz przede wszystkim nieszablonowym działaniem, co skutkuje zadowoleniem Klienta z przebiegu prowadzonej sprawy.

Zawód adwokata jest jednocześnie moją największą pasją, a najwięcej radości i satysfakcji sprawia mi każdy zadowolony Klient, któremu mogłem pomóc, bo w końcu słowo ,,adwokat” (z łac. advocatus) znaczy w dosłownym tłumaczeniu ,,wzywać na pomoc”  i na tym właśnie polega moja praca.


Adwokat Rafał Kirsch – czym się zajmuje?
W zakresie moich zainteresowań naukowych znajduje się przede wszystkim prawo zobowiązań, postępowanie cywilne, postępowanie egzekucyjne.

Na co dzień świadczę pomoc prawną zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców o bardzo zróżnicowanych profilach działalności rozwiązując ich problemy prawne.

W swojej kancelarii udzielam pomocy prawnej z zakresu:

  • prawa cywilnego (spory sądowe)
  • odszkodowań za szkody górnicze,
  • prawa handlowego i gospodarczego,
  • prawa rodzinnego,
  • prawa karnego,
  • prawa umów i prawa zobowiązań
  • cyberprzestępczości tzw. nieautoryzowane transakcje,
  • kredytów frankowych,
  • upadłości konsumenckiej,
  • dochodzenia wierzytelności

Prywatnie jestem miłośnikiem muzyki i nie wyobrażam sobie dnia bez dobrej kawy. Wole chwile staram się spędzać aktywnie biegając po lesie lub wędrując górskimi szlakami.

W życiu zawodowym jak i prywatnym kieruje się zasadą ,,Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu”.

Zapraszam do współpracy,
Adw. Rafał Kirsch


Certyfikat Rafał Kirch
Certyfikat Rafał Kirch
Certyfikat Rafał Kirch
Certyfikat Rafał Kirch
Certyfikat Rafał Kirch

Certyfikat Rafał Kirch
Certyfikat Rafał Kirch

Podziękowania Rafał Kirch
Podziękowania Rafał Kirch
Podziękowania Rafał Kirch